Geoblog.pl    triodorio    Podróże    Latin America / Ameryka Łacińska    cafe latte

cafe latte

Włochy
Włochy, Milano

Lot uplynal spiewajaco (doslownie) - bawilysmy sie wlasciwie cala droge w skojarzenia z piosenkami. No wlasnie, znacie moze jakas piosenke ze slowem `tlum`? Na zwyciezce czeka nagroda niespodzianka ;)
W Mediolanie musialysmy przeczekac az do rana i w sumie znalazlysmy swietna miejscowke do spania - wspaniale zaciemnione `lozeczka` czterogwiazdkowej klasy ;) Nad ranem tylko dolaczylo do nas paru Portugalczykow (Dosce trafila sie Murzynka), ale nie narzekamy :)
Aha, zapomnialysmy o najwazniejszym - kawalek wloskiej pizzy (mniam!). I jeszcze jedno - jesli zamawiasz w Wlochow latte, to licz sie z tym, ze dostaniesz samo mleko. Czlowiek uczy sie na bledach ;)

********************************************************************
The flight was in a singing mood, really. We invented this game to try to find the song for the choosen word:)
In Milan we had to spend the night on the airport but it was really great. We found the perfect spot!! Great `beds`, first class:) When we woke up some time arround 2am we found out that there were some cute portugese guys who had joined our `beds` - but we didn`t complain ;)
Ah, I forgot about the most important thing - a piece of italian pizza (delicious!). And one more - if you are ever ordering Cafe Latte in Italy don´t forget about the word cafe, otherwise you are going to get just milk - that happened to us;) Oh well, we are learning by mistakes:)

Radek

TAKI SZUM JAK TU.
TO TRADYCJA STARA JAK ŚWIAT,
I O ŚMIECH TU LŻEJ,
WIĘC SIĘ ŚMIEJ I ŚMIEJ,
MŁODSZY JESTEŚ TU O WIELE LAT.

KARUZELA,KARUZELA
NA BIELANACH CO NIEDZIELA.
ŚMIECHU BECZKA I WESELA,
A MUZYCZKA,MUZYCZKA NAM GRA.

Maria Koterbska to śpiewała.

Pozdrawiam i będę śledzić Wasze poczynania

A jaką nagrodę wygrałam? ;-)

Trio z Rio
Trio z Rio - 2008-09-20 00:47
Gratulujemy Kuzynce Joli. Nagroda niespodzianka zostanie dostarczona w niedalekiej przyszlosci:)Pozdrawiam- Tio

robaczek ten od wodza :)
robaczek ten od wodza :) - 2008-09-22 13:46
jeszcze widzę to miasteczko jak szalone:
na ulicach tłum, a z nieba płynie żar,
tu gra muzyka, słyszę głosy rozbawione
śmiech i krzyki roztańczonych w koło par.

gdy ulicą szłam samotna, zagubiona
tłum otoczył mnie, okrążył z różnych stron.
a nagle porwał, potem w czyjeś pchnął ramiona
i ujrzałam, że przede mną stoi on...

my roztańczeni w tłumie...
co złączył nas blisko, powiązał w uścisku i poniósł gdzieś w dal!
pośrodku fali, która gna i porywa nagle wszystko,
roztańczeni, rozmarzeni, on i ja...
a dokoła tańczył rozbawiony tłum
roześmiany tłum
rozbawiony tłum