Geoblog.pl    triodorio    Podróże    Latin America / Ameryka Łacińska    Trio w Rio!/ Trio in Rio

Trio w Rio!/ Trio in Rio

Brazylia
Brazylia, Rio de Janeiro

...tyle mieszanych uczuc budzi to miasto od strachu poprzez zdziwienie az do zachwytu i pragnienia zostac az do konca swoich dni. Urocze w ciagu dnia, pelne zgielku i przyjaznych spojrzen w nocy zamienia sie w wyludniale ciemne i niebezpieczne. Takie odczucia budzi przy pierwszym poznaniu. Przylecialysmy o 19 do Rio. Z lotniska wyruszylysmy wedlug wskazowek Daniela do niego do domu. Bardzo milo nas przyjal i dal 15 min na szybki prysznic, bo chcial nam pokazac jak najwiecej. A my zmeczone dwudniowa podroza marzylysmy tylko o lozku, ale nie wypada odmowic zaproszenia gospodarzowi. Dlatego tez zebralysmy resztki sil i wyruszylismy do centrum. Daniel zabral nas do jednej z jego ulubionech knajpek. Brazyliskie knajpki sa bardzo male a wszyscy stoja na ulicy lub obok, dyskutuja, gestykuluja i sa bardzo otwarci. Trafilismy na koncert samby (6 muzykow ). Jakiez zdziwienie budzi widok 300 osob stojacych na ulicy, pijacych lokalne piwko lub siedzacych przy malych stolikach na chodniku. A jeszcze wieksze zdziwienie budzi, gdy muzyka rozbrzmiewa, a dookola nagle wszyscy tancza sambe. Ziuta i Pani Dorotka trafiaja w ramiona tubylcow, poruszajac sie zgrabnie w rytm samby. A bylysmy tak zmeczone...:) to Rio daje taka sile. Padamy z nog o 11 lokalnego czasu (u nas jest 5 rano), i tak dlugo wytrzymalysmy. Sobota budzi nas sloncem wpadajacym do naszego apartamentu. Daniel mieszka w centrum Rio w takiej mini posh dzielnicy. Wlasciwie to takich luksusow sie nie spodziewalysmy. Szybkie sniadanie i wyruszamy na podboj. Cel Cristo Redento - niesamowite widoki, zreszta popatrzcie na zdjecia. Potem lokalna strawa:) dlugo by tu opisywac, wyboru nieskonczenie wiele. W kazdym badz razie jak na razie pozytywnie przyswajamy brazylijska flore bakteryjna;) Potem Ipanema! Widok zapierajacy dech w piersiach. Wpaniale plaze, cieplutki ocean, ogroma fale i serferzy. Brak mi slow... stwierdzilysmy, ze moglybysmy tu zamieszkac;) A to dopiero nasz pierwszy pelny dzien w Rio, zobaczymy co przyniosa nastepne.

**********************************************************************

So many different feelings, from fear through astonishment to ...excitement:) We came to Rio at 7pm and got to our couchsurfing host more or less after 2 hours. He lives in a posh area. It´s great, close to the city centre, safe... He gave us 15 minutes to take a shover and said we were going to town. Hmmm, after 2 days of journey we were dreaming rather about the bed but ok, it was hard to say no. We didn´t regret:) He took us to a pub with traditional brazilian session, heheh. There were few boys who were playing samba and...around 300 people on the street dancing:) We even were asked to dance!
Next day, finally after some proper sleep, we started exploring the city. We went to the Cristo Redento monument, beautiful views - you can see some on the photos. After that Ipanema and Copacabana. Amazing!!!!!! Just amazing!! Worm wate, beautiful waves, cute boys surfing...:) Seriously, nothing better than that. We could live here:) and it´s only our first full day here. We´ll see what the next bring.

Wiesia
Wiesia - 2008-09-19 15:46
czyli juz sie aklimatyzujecie :) fajnie!! tu pada, wiec piszcie o sloncu, prosze!!!!!!!! ps. i dodajcie fotki :)

Ohnorat
Ohnorat - 2008-09-19 16:15
CIOTECZKI CIESZE SIE ZE DOTARLYSCIE!! CZADU DAJCIE, MOZECIE JAKIES ZDJECIA ZALACZAC?
U NAS TEZ SUPER , TROCHE MNIEJ PADA I ZROBILO SIE TROSZKE ZIMNIEJ I GRZEJA CENTRALNYM, CZEGOZ CHCIEC WIECEJ :D DOSKA BADZ GRZECZNA ;)

triodorio
triodorio - 2008-09-20 02:41
Gienka jestem prawie ze grzeczna:)Dziewczeta pilnuja mnie, choc nie wiem kto tu kogo ma pilnowac;)

mamaDoski
mamaDoski - 2008-09-20 10:07
Jaka u Was temperatura? Ach to morze (westchnienie zachwytu). Przepiękne widoki (westchnienie zachwytu). U nas 6 stopni, ciągle leje. Mimo takiej aury przesyłam zawsze ciepłe pozdrowienia.

kingur
kingur - 2008-09-20 10:34
Witam, to pięknie...eh a właśnie miałam dziś o was sen...dawałam wam w nim dziwnego kształtu żelki na podróż i było gorąco, upalnie...tak...ja już za wami tęsknie :( ale bawcie się dobrze, zażywajcie ciepłych kąpieli i tańczcie za mnie sambę...ja tutaj wariuję...ps. poznałam sławetną jowitę , kuzynkę jowity. wydaje się być fajna...dzisiaj idę ogladnąć film saury fados...przynajmniej tyle ciepła z mojego snu się spełni...dalej nie mogę uwierzyć ,ze tak dlugo z wami się nie zobaczę i już się na to nie zgadzam!!!
kinga t.

mama skrzypelka
mama skrzypelka - 2008-09-20 10:39
Nie wierzę,że tam jesteście!Dorota,cudne zdjęcia!Pozdrawiam serdecznie.

(*)
(*) - 2008-09-20 11:37
TRIOOO:) czy Wy wiecie, że C I E P E ł K O R O Z D A J E C I E ? ! ! ! GRACJASGRACJAS:) Cudownie jest "podróżować z Wami", tym samym normalnie...paranormalnie...jesteśmy blisko;) >>>----------->

Doska
Doska - 2008-09-20 15:10
MamaDoski jest pieknie i cieplo temperatura ok 25-30 st w ciagu dnia. Dzis dzien na Copacabana bedziemy mleko kokosowe(kosztuje 2 zl) pici skakac przez olbrzymie fale. Moze cos poserfujemy. Pozdrawiam cala familie.

Radek
Radek - 2008-09-20 16:11
Widze ze dobrze sie bawicie, plaza, tance. Pozdrawiam ze slonecznego (dzis) Hxu

Korka
Korka - 2008-09-20 16:28
Ale tam cudownie!!ogarnia mnie niewypowiedziana zazdrość, że wy tam fale ujarzmiacie a ja nad księgami opasłymi ślęczę:(POZDRÓWCIE ODE MNIE BRAZYLIĘ:)))

engramdork
engramdork - 2008-09-20 20:33
Wchodzę na stronkę, patrzę a tam na głównej stronie jakieś fajne fotki, więc zaglądam. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii znam tę Panią na fotkach. Przecież to nasza szalona Dominiczka. Pozdrawiam Cię Dośka gorąco. Świetne zdjęcia, szczególnie te na plaży, życzę Wam dziewczyny super zabawy, bo pogody to chyba nie muszę. Trzymajcie się, a Dominika po powrocie koniecznie zadzwoń: pifko+relacje z podróży.

Dorota Ulman :)
Dorota Ulman :) - 2008-09-20 21:45
Dorota, o cholerka ... a chciałam, zebys Jesusa ode mnie pozdrowila :) ... ale widze, ze juz u Niego bylyscie. Duzy jest, no nie? A surferow z ipanemy to ja do tej pory wspominam :) Oj, jak ja Wam zazdroszcze. I do tego ta super piekna pogoda... w tu w halifaxie ciagle pada!

Wiesia
Wiesia - 2008-09-21 12:50
patrzyłyśmy z Derektorką na Wasze zdjęcia i ja mówię do niej 'dodaj jakiś komentarz, ucieszą się'. a ona na to 'co ja mogę powiedzieć, tylko jedno słowo przychodzi mi do głowy: zazdroszczę, zazdroszczę, zazdroszczę...' :) ja może nie zazdroszczę, ale chciałabym dzielić z Wami choć część tej przygody. dobrze, że można was tu trochę podglądać... posyłam najcieplejsze myśli z dość chłodnego Krakowa.. czekam na więcej!

Arek
Arek  - 2008-09-21 13:57
Cudownie tam jest, cudownie;-) Panorama Rio przepiękna. Zazdroszczę, ale tym stwierdzeniem się powtarzam. Pzdr

Pawel B.
Pawel B. - 2008-09-21 21:05
dziekuje za plyte i list i linka pozdrowko ps piekne zdjecia

Tomek713
Tomek713 - 2008-09-21 21:48
Wow - to male tresciwy komentarz, ale mnie zamurowalo

dzax
dzax - 2008-09-22 23:32
witajcie dziewczeta to ja jadwinia, oglaDam zdjecia i mam lezki w oczach ( dlaczego nie ja?), ZIUTOSLAWO kurde a ja tu gnije w tym derry, ale juz nie dlugo. pozdro dla wasz wszystkich

Pacia
Pacia - 2008-09-23 10:11
Wreszcie udało mi się tu wejść! Zaczęłam od tej notki, bo jakby inaczej ... DZiuta i co z tymi surferami? Tacy, jak myślałyśmy ? Cieszę się, że Wy się cieszycie i wcale nie zazdroszczę, bo wiem, że ja też tak mogę, a Wy jesteście dowodem tego, że jak się chce, to się ma, o :) POzdrawiam Was, ściskam i w ogóle.. A ten kolega, co Was przyjął pod swoj dach, to taki całkiem całkiem :D DZiutaaaa ! :)

Anna, znajoma Anny
Anna, znajoma Anny - 2008-09-24 13:23
Spojrzalam tesknym i zazdrosnym okiem. Zdjecia cudne...Przygoda zreszta tez musi byc wspaniala...

Ciorne
Ciorne - 2008-09-25 18:05
fajnie, że jesteście całe i zdrowe! Fotki super, Daniel całkiem nono
pozdrówki

triodorio