Geoblog.pl    triodorio    Podróże    Latin America / Ameryka Łacińska    Domek na drzewie

Domek na drzewie

Gwatemala
Gwatemala, Antigua

Wreszcie udaje mi sie wyrwac z magnetycznej Antigua. Towarzyszy mi Greg, ktorego poznalam na sobotniej imprezie. Pochodzi z Anglii, ale mieszka w Gwatemali od 6 lat. Wlasnie on opowiedzial mi o miejscu, do ktorego zmierzamy. Earth Lodge. Trudno znalezc slowa, ktorymi mozna by odpowiednio opisac Earth Lodge. Jest to jakby rasta-hipisowskie schronisko na zboczu wzgorza, otoczone plantacjami awokado i oddalone od swiata ludzi:) Nie ma tu wlasciwie zadnych typowo turystycznych atrakcji. To miejsce jest po to, zeby po prostu ¨byc¨, pic herbate na lawce przed domem i patrzec na 3 wulkany. Odpoczywac. Wszystko zgodnie z natura i w towarzystwie stada psow:) Nawet nocleg spedza sie tu w ramionach przyrody - w domku, zbudowanym wokol drzewa!

Tu wiec JESTEM. Pije herbate, patrze na wulkany i przedzierajace sie przez chmury swiatlo zachodzacego slonca. Po zmierzchu robi sie zimno. Wciaz nie moge przyzwyczaic sie do chlodu gwatemalskich nocy. Zasiadmy wszyscy w glownej chatce, jemy wegetarianska kolacje, a potem gramy w backgammon i ogladamy film. Nagle ktos krzyczy: LAWA!!! Wybiegamy na zewnatrz. Szczyt Wulkanu Fuego otoczony jest ognista korona! To jeszcze nic groznego, ale za to cos pieknego:)

Rano budze sie ze sloncem i ze sloncem spedzam przedpoludnie. Greg medytuje. Po sniadaniu wracamy do Antigua. Chce ruszyc juz gdzies dalej. Wybieram miejsce i udaje sie na dworzec autobusowy.

ewelina
ewelina - 2009-01-23 19:02
A ja popijam juz herbatke z cytryna w Rzeszowie i ...dolaczam do grona do grona czytelnikow bloga:)

Doska
Doska - 2009-01-23 20:09
Ziuto ja juz od 4 mc pije te herbate zobaczysz nie jest tak zle koniecznie musisz cos mocniejszego sie napic :) pamietasz co korka mowila? to dotyczylo tylko wyjazdu teraz sie nie liczy :)
Pani Dorotko no coz cudnie w tym domku na drzewie jak z jakiejs bajki

Korka
Korka - 2009-01-24 18:22
To niesamowite dziewczyny (Dośka, Ziutka), że byłyście tam, a teraz jesteście tu! Kiedy się widzimy na mieście? Ziutka musisz się przystosować a wiesz gdzie najlepiej się to robi;)Pani Dorotko, bierz przykład z Grega, idealne miejsce na medytacje!Pozdrawiam ciepło!

triodorio
DorotaEwelinaDośka DEDy